kartony tekturowe rzeszów

Kartony na przeprowadzkę

Przeprowadzanie się to spore przedsięwzięcie, dlatego trzeba będzie się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Bez wątpienia potrzebne nam będą i właśnie na tym trzeba będzie się skupić. Jeśli ko czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Atrakcje weselne

Czas, kiedy przygotowujemy się do ślubu i wesela to wyjątkowa chwila. To właśnie wtedy chcemy znaleźć coś, co może zaskoczyć jeszcze bardziej naszych gości. Nie od dzisiaj [bardzo ładnie zaprojektowan czytaj więcej »

fotobudka wesele

Czy zauważyliście, że tam stoi fotobudka

Kraków to chyba jedyne miasto, gdzie w każdym Centrum Handlowym znajduje się to urządzenie. Co sprawia, że jest ono takie modne? Jeśli nie wiesz, na czym zarobić – kup sobie fotobudkę. Fotobudka to ur czytaj więcej »

Wycena środków tRWAłYCH

Skomplikowane finanse

Finansowanie naszego biznesu powinno być za każdym razem przeanalizowane bardzo szczegółowo przez doświadczonych doradców. Na pewno teraz mamy dostęp do wielu ciekawych informacji w przestrzeni inter czytaj więcej »

odpływ lINIOWY

Problemy inwestycyjne

Kupowanie artykułów budowlanych właściwie nie stanowi problemu. Czasami jednak możemy mieć kłopot, jeżeli nie mamy zielonego pojęcia o inwestycji budowlanej. Jeżeli przecież będzie to pierwsza inwest czytaj więcej »

wentylacja SZCZECIN

Starannie wykonana wentylacja

Wiele osób dzisiaj musi podjąć decyzję czy chcą wentylację przygotować u siebie w domu. I jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość osób musi liczyć się z tym, ze taka właśnie went czytaj więcej »

garaże blaszane wielkopolska

Czy garaż blaszany zabezpiecza auto?

Niestety nasz kraj położony jest w bardzo zróżnicowanej strefie klimatycznej, która nie wpływa zbyt korzystnie na ogólny stan użytkowanych przez nas samochodów. Długie zimy, deszczowa jesień, a także czytaj więcej »

ŚNIADANIE dla dZIECKA

Jak to jest ze śniadaniem dla dziecka?

Drodzy rodzice! Mam do Was pewne bardzo ważne pytanie. Chciałbym Was zapytać o to czy zwracacie uwagę na śniadanie dla dziecka. Pytam, ponieważ wiem, że wiele osób nie zwraca uwagi na śniadanie dla d czytaj więcej »

Alimenty Szczecin

Tekścik o alimentach

Dzisiejszy tekst zostanie poświęcony obowiązkowi alimentacyjnemu. Wiem, że takie słowa brzmią może niezbyt zrozumiale, ale chodzi mi po prostu o . Myślę, że alimenty Szczecin przemawiają dosłownie do czytaj więcej »

probiotyki

Mamy do czynienia z nieporozumieniami?

Piszę ten tekst, ponieważ chciałbym sprawdzić czy mamy do czynienia z nieporozumieniami. Co należy przez to rozumieć? Należy przez to rozumieć to, że w artykułach pojawiają się następujące nazwy: , p czytaj więcej »

 

Zalety i wady soli himalajskiej

sól himalajska

Już wielokrotnie mogliśmy usłyszeć o szkodliwości soli, która przez niektórych została nazwana białą śmiercią. Domyśliliśmy się, że powinniśmy ją odstawić, jednak przemysł spożywczy tak bardzo przyzwyczaił nas do słonego smaku, że nie potrafimy z niego całkowicie zrezygnować. Wtedy z pomocą przychodzi nam sól himalajska, która na pewno będzie lepszym wyborem od soli kuchennej, czyli kamiennej. Zobaczmy, jakie zalety i wady ma himalajska przyprawa.

Sól himalajską bardzo szybko spostrzeżemy w każdym sklepie, bo ma ona bardzo charakterystyczny, lekko różowawy kolor. Wygląda przepięknie, jednak to na jej walorach smakowych powinniśmy się skupić, które nie odbiegają w niczym od walorów zwykłej soli. Tutaj mogłaby nas więc zdziwić cena przyprawy himalajskiej, bo będzie ona aż kilkukrotnie wyższa od ceny soli zwykłej, czyli kuchennej. A co ma na to wpływ? Przede wszystkim właściwości, jakimi wykazuje się każda sól himalajska, bo liczne badania potwierdziły to, co naukowcy wiedzieli już od lat. Przyprawa himalajska dba o nasze zdrowie i wpływa na nie bardzo pozytywnie.

dobra sól himalajska

Jest więc w pewnym stopniu przeciwieństwem naszej ulubionej soli kuchennej.

Oczywiście nie powinniśmy zawsze podążać za wszystkimi trendami tyczącymi się żywienia, bo jeśli chcielibyśmy to robić, codziennie musielibyśmy zmieniać zawartość swoich szafek, półek, lodówki i zamrażarki. Interesujmy się więc naturalnymi przyprawami i artykułami, ale podchodźmy do nich wszystkich z lekkim dystansem, wiedząc, że prawdopodobnie za kilka lat zostaną one uznane za niezdrowe.