kartony tekturowe rzeszów

Kartony na przeprowadzkę

Przeprowadzanie się to spore przedsięwzięcie, dlatego trzeba będzie się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Bez wątpienia potrzebne nam będą i właśnie na tym trzeba będzie się skupić. Jeśli ko czytaj więcej »

nietypowe atrakcje weselne

Atrakcje weselne

Czas, kiedy przygotowujemy się do ślubu i wesela to wyjątkowa chwila. To właśnie wtedy chcemy znaleźć coś, co może zaskoczyć jeszcze bardziej naszych gości. Nie od dzisiaj [bardzo ładnie zaprojektowan czytaj więcej »

fotobudka wesele

Czy zauważyliście, że tam stoi fotobudka

Kraków to chyba jedyne miasto, gdzie w każdym Centrum Handlowym znajduje się to urządzenie. Co sprawia, że jest ono takie modne? Jeśli nie wiesz, na czym zarobić – kup sobie fotobudkę. Fotobudka to ur czytaj więcej »

Wycena środków tRWAłYCH

Skomplikowane finanse

Finansowanie naszego biznesu powinno być za każdym razem przeanalizowane bardzo szczegółowo przez doświadczonych doradców. Na pewno teraz mamy dostęp do wielu ciekawych informacji w przestrzeni inter czytaj więcej »

odpływ lINIOWY

Problemy inwestycyjne

Kupowanie artykułów budowlanych właściwie nie stanowi problemu. Czasami jednak możemy mieć kłopot, jeżeli nie mamy zielonego pojęcia o inwestycji budowlanej. Jeżeli przecież będzie to pierwsza inwest czytaj więcej »

wentylacja SZCZECIN

Starannie wykonana wentylacja

Wiele osób dzisiaj musi podjąć decyzję czy chcą wentylację przygotować u siebie w domu. I jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość osób musi liczyć się z tym, ze taka właśnie went czytaj więcej »

garaże blaszane wielkopolska

Czy garaż blaszany zabezpiecza auto?

Niestety nasz kraj położony jest w bardzo zróżnicowanej strefie klimatycznej, która nie wpływa zbyt korzystnie na ogólny stan użytkowanych przez nas samochodów. Długie zimy, deszczowa jesień, a także czytaj więcej »

ŚNIADANIE dla dZIECKA

Jak to jest ze śniadaniem dla dziecka?

Drodzy rodzice! Mam do Was pewne bardzo ważne pytanie. Chciałbym Was zapytać o to czy zwracacie uwagę na śniadanie dla dziecka. Pytam, ponieważ wiem, że wiele osób nie zwraca uwagi na śniadanie dla d czytaj więcej »

Alimenty Szczecin

Tekścik o alimentach

Dzisiejszy tekst zostanie poświęcony obowiązkowi alimentacyjnemu. Wiem, że takie słowa brzmią może niezbyt zrozumiale, ale chodzi mi po prostu o . Myślę, że alimenty Szczecin przemawiają dosłownie do czytaj więcej »

probiotyki

Mamy do czynienia z nieporozumieniami?

Piszę ten tekst, ponieważ chciałbym sprawdzić czy mamy do czynienia z nieporozumieniami. Co należy przez to rozumieć? Należy przez to rozumieć to, że w artykułach pojawiają się następujące nazwy: , p czytaj więcej »

 

Ocieplanie domu pianą

Ocieplenie piana

Klimat, w którym żyjemy, wymaga od nas coraz większej izolacji naszych budynków. Zmienna pogoda, która latem jest gorąca, jesienią bardzo wilgotna i mokra, a zimą coraz bardziej chłodna, zmusza właścicieli domów do ich ocieplenia. Dotychczas jednym z najpopularniejszych sposobów ocieplenia był styropian lub ewentualnie wata szklana. Od jakiegoś czasu jednak na rynku funkcjonuje jeszcze jedna metoda. ocieplenie piana, bo o niej mowa, wkroczyła do branży budowlanej w wielkim stylu. Jakie są plusy takiego ocieplania i na czym ono polega?

Korzyści

Do największych zalet tego typu termoizolacje z pewnością należy jej dokładność. Nakładana w formie natrysku pianka poliuretanowa świetnie rozkłada się po powierzchni, wnikając w każdą szczelinę. Dzięki temu likwiduje zjawisko mostków termicznych, przez które ucieka z domu ciepło. Pianka otwartokomórkowa stosowana do ocieplania między innymi poddaszy jest oddychająca, co likwiduje problem osadzania się na ścianach pleśni i wilgoci. Ocieplenie piana w tym przypadku jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Technologia

Sam proces nakładania pianki pur jest niezwykle szybki.

dobra Ocieplenie piana

Ocieplenie piana następuje w drodze natrysku, co pozwala rozprowadzić piankę bardzo równomiernie. Pianka jest materiałem, który po pokryciu rozrasta się nawet stokrotnie, wypełniając sobą wszystkie szczeliny. Technika natryskowa pozwala na bardzo szybki montaż izolacji. Niektóre firmy oferują wykonanie nawet czterysta metrów kwadratowych izolacji w jeden dzień.